Burmistrza Miasta Świdwin
o przeprowadzeniu wyborów do
Rady Seniorów Miasta Świdwin

Na podstawie Uchwały Nr XXXI/243/17 Rady Miasta Świdwin z dnia 30 sierpnia 2017r. w sprawie utworzenia Rady Seniorów Miasta Świdwin i nadania jej Statutu (zwanej dalej Uchwałą) - ogłaszam nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Świdwin.

Zgodnie z uchwałą, Rada liczy od 8 do 10 członków. Trzech przedstawicieli wskazują organizacje pozarządowe prowadzące na terenie Miasta Świdwin działalność na rzecz Seniorów. Od do 7 przedstawicieli wskazują Seniorzy mieszkający na terenie Miasta Świdwin. Przedstawiciele Seniorów mogą zgłaszać się samodzielnie lub zostać zgłoszeni przez Seniorów, wówczas niezbędna jest pisemna zgoda osoby kandydującej na udział w wyborach. Osoba kandydująca do Rady Seniorów musi uzyskać poparcie minimum 10 Seniorów.

Warunkiem zgłoszenia kandydata/ki przez uprawnione podmioty bądź Seniorów jest spełnienie przez niego wymogów, o których mowa w uchwale - ukończenie przez kandydata/kę 60 lat (najpóźniej w dniu wyborów), zamieszkiwanie w mieście Świdwin, a także złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na kandydowanie.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym nabór kandydatów rozpocznie się w dniu 10 października 2022 roku o godzinie 7:15 i upływa z dniem 24 października 2022 roku o godzinie 15:15.

Formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniami kandydatów o wyrażeniu zgody na kandydowanie należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta Świdwin, Plac Konstytucji 3 Maja 1, pokój nr 27.

Druki formularzy: zgłoszeniowy, zawierający wykaz mieszkańców popierających kandydata oraz oświadczenie kandydata będą dostępne w Biurze Rady Miasta Świdwin, Plac Konstytucji 3 Maja 1, pokój nr 9, na stronie internetowej  w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świdwin. W przypadku zgłoszenia się większej liczby kandydatów niż miejsc przewidzianych dla przedstawicieli Seniorów przeprowadzone zostanie głosowanie. Informacja o miejscu i terminie spotkania wyborczego, na którym przeprowadzone zostanie głosowanie przekazana zostanie zgodnie z § 10 w/w uchwały.

Pełna lista kandydatur zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie  w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świdwin oraz na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Świdwin.

KALENDARZ WYBORCZY DLA PRZEPROWADZENIA WYBORÓW DO RADY SENIORÓW MIASTA ŚWIDWIN

ZGŁOSZENIE KANDYDATA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ DO RADY SENIORÓW MIASTA ŚWIDWIN

ZGŁOSZENIE KANDYDATKI/KANDYDATA DO RADY SENIORÓW MIASTA ŚWIDWIN

WYKAZ MIESZKAŃCÓW SENIORÓW UDZIELAJĄCYCH POPARCIA